Praca opiekunka nad osobą niepełnosprawną

Opieka nad osobą niepelnosprawną lub w podeszlym wieku

szukamTo zadanie wymaga nadzwyczajnej cierpliwości i wyrozumiałości, a także niezwykle silnych nerwów. Podejmując się pracy tego rodzaju, musisz być świadomość, że jesteś dla kogoś, że będą angażowane Twoje uczucia, emocje, cierpliwość, zainteresowanie ludzkimi problemami. Osoby starsze, często w znaczniejszym stopniu niż dzieci, wymagają, a może raczej potrzebują, ludzkiej uwagi. Chcą się zwierzać, opowiadać, zrzędzą, pouczają itd. Są czasem niezadowolone – nawet, jeśli się bardzo starasz. Mogą być trudne i nieprzyjemne na inne sposoby – ten czarny scenariusz wcale nie musi się sprawdzić, może być wręcz przeciwnie – w każdym razie zastanów się, jak dużo możesz znieść i jak dalece sięga Twoja determinacja. Jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne, musisz koniecznie dowiedzieć się, czego dotyczy i który jest stopień tej niepełnosprawności. Czy choroba bądź jakiekolwiek upośledzenie ewentualnego podopiecznego nie jest dla Ciebie niebezpieczne? Czy nie będziesz zmuszona, np. przy opiece nad człowiekiem sparaliżowanym, do pracy ponad swoje siły? Czy, wreszcie, Twoi pracodawcy nie powinni zatrudnić wykwalifikowanej pielęgniarki? Zanim podejmiesz decyzję, musisz wszystkiego się dowiedzieć, spotkać się nie tylko z pracodawcami, ale i poznać osobę, którą miałabyś się opiekować. Zawsze z góry ustal wszystkie warunki i zakres obowiązków.

Twoje atuty to:
1. Cierpliwość (nic Cię nie zrazi ani nie zniechęci).
2. Wyrozumiałość (nic Cię nie wyprowadzi z równowagi).
3. Umiejętność słuchania (będziesz najlepszą towarzyszką dla starszej kobieta).
4. Łagodność i delikatność (nie wymknie Ci się żadne gruboskórne słowo).
5 Wrażliwość (rozumiesz ludzkie cierpienie i znasz się znaleźć w trudnych sytuacjach).
6. Uczynność (starsza osoba może się Tobą trochę wysłużyć). 1. Siła fizyczna (poradzisz sobie z podprowadzeniem, posadzeniem na fotel itp.).
Opieka nad osobą niepełnosprawną lub starszą wymaga czasem dodatkowych kwalifikacji, warto się pokusić ukończenie kursu pierwszej pomocy lub ratownika PCK. M asz w zdobyciu tej pracy większe szanse, jeśli ukończyłaś icd nią szkołę medyczną. W rozmowie z przyszłymi pracotiawcami warto powiedzieć o własnych doświadczeniach związanych z niepełnosprawnością.

Gdzie szukać pracy jako opieka do osób niepełnosprawnych?

Opieka nad osobami niepełnosprawnymi jest bardzo popularna w Niemczech, ofert możemy szukać między innymi tutaj http://praca.owi.pl/za-granica/w-europie/w-niemczech bądź przeglądać oferty http://praca.owi.pl/oferty-pracy/dla-niepelnosprawnych